מפיק מוזיקלי

על מה אחראי מפיק מוזיקלי


המפיק המוסיקלי אחראי לתוצאה הסופית של שיר בודד או אלבום שלם.ההחלטות שאותן מקבל המפיק ישפיעו על כל אלה:הסגנון הייחודי של השיר,מי יהיו הנגנים,אורך השיר,הסולם,מבנה השיר והמיקס הסופי. בעוד שמעבד מוסיקאלי אחראי על עיבוד לכלים השונים המפיק המוסיקלי מעורב בתהליך מתחילתו-בחירת השיר והתאמתו לזמר,ההקלטות של הנגנים והזמר,ועד סופו-שלב המיקס והמאסטרינג.


חשיבותו העיקרית של מפיק מוזיקלי היא בכך שהוא מחבר את הרעיון הראשוני (מילים ולחן) לנגנים, אולפן הקלטות, ציוד, , טכנאי הקלטות, מיקס, מאסטרינג. הפקה מוזיקלית טובה היא כזו שמגלה את הפנים האמיתיות של השיר ע"י בחירה נכונה של כל אחד ואחד מהאלמנטים הנ"ל, במהלך העבודה באולפן חשוב שיהיה שיתוף פעולה בין האמן לבין המפיק המוזיקלי שהוא המנהל והמוציא לפועל. ללא חזון יהיה קשה למפיק לכוון למקום אליו השיר יגיע . לכן חשוב שתהיה הסכמה והבנה בבחירות השונות במהלך העבודה. חשוב מאוד גם להרגיש שאתם מתחברים למפיק מוזיקלי ולוודא שהתקשורת טובה ביניכם, בנוסף לכשרון, הנסיון הידע הנדרשים מהמפיק המוסיקלי.

מפיק מוזיקלי הוא לרוב מוזיקאי עם המון נסיון וידע בתחום המוסיקה והוא התורם העיקרי לעיצוב המוזיקה והתוצאה הסופית. בהפקת שיר המפיק המוזיקלי מקבל מיוצרי השיר את המילים והלחן כשהם עדיין מהווים רעיון בסיסי במוחו של היוצר. המפיק מחליט על המקצב, כלי הנגינה,הסגנון המוסיקלי של השיר,מספר הבתים והפזמונים בשיר ועוד.לאחר מכן המפיק מזמן לאולפן את הנגנים השונים,ואת זמרי הליווי{לפי הצורך} ומלווה את התהליך כולו עד למיקס הסופי ולמאסטר.הניסיון שלנו בתעשיית המוזיקה שנמשך כבר קרוב ל- 30 שנים, הוליד שיטות, גישות עבודה וטכניקות שבהם אנו משתמשים בכל שלב בעט ההפקה המוזיקלית באולפן. אני מקווים שתצטרפו אלינו, כי גם אתם יכולים לעשות קריירה בתעשיית המוזיקה ולהגשים את החלום וליצור את המוסיקה שלכם.

אילן אביב

מפיק מוזיקלי


אצלנו באולפן תקבלו סביבת עבודה שתמקסם את האיכויות שלכם ותעזור לכם להגיע ליצירה האופטימליות ביותר.

נקודת המבט של אילן

אילן אביב אחראי לחזון של המוזיקה , הצליל והמטרות של הפרויקט ומביא נקודת מבט ייחודית המביאה השראה לאמנים שבאולפן.

התקשר עכשיו